У Збройних Силах України запроваджуються єдині підходи складових сектору безпеки і оборони щодо захисту цивільного населення

У Києві відбулась третя міжнародна конференція з питань цивільно-військового співробітництва, яка тривала два дні і була присвячена обговоренню актуальних питань захисту цивільного населення під час збройного конфлікту.

У заході взяли участь Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України         генерал-лейтенант Сергій Бессараб, представники центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, а також провідні військові експерти у сфері цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України та країн-членів Північноатлантичного Альянсу, міжнародних гуманітарних організацій з України, США, Польщі, Італії, Латвії, Литви, Естонії тощо.

Від Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка участь у заході взяв к.ю.н., полковник юстиції Олег Гущин, професор кафедри правового забезпечення, якого було залучено до підготовки інформаційно-довідкових матеріалів для основних доповідачів, модерації  роботи другого дня конференції та оформлення її підсумків. Також полковник юстиції Олег Гущин підготував та провів цікаву презентацію, присвячену історичним передумовам та правовим аспектам прийняття Північноатлантичним Альянсом Політики із захисту цивільного населення.

Під час конференції обговорювались питання надання допомоги у вивченні українською стороною світового досвіду щодо розробки та впровадження систем і процесів із захисту цивільного населення в умовах конфлікту за стандартами НАТО, а також у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.

Конференцію завершено одностайним висновком її учасників про необхідність створення та впровадження системи збору і аналізу інформації щодо завданої шкоди цивільному населенню внаслідок бойових дій, підготовки військовослужбовців за тематикою запобігання жертв серед цивільного населення та сприяння формуванню державної політики щодо захисту цивільного населення в умовах конфлікту.