МАЙБУТНІ ФАХІВЦІ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛГІЙ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У РОБОТІ МІЖНАРОДНОГО СИМПОЗІУМУ “РОЗВИТОК КАРТОГРАФІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ДЛЯ ПОТРЕБ БЕЗПЕКИ Й ОБОРОНИ”

На захід, який пройшов у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського, за підтримки Громадської організації “Картографічна сотня” та Асоціації “Українська Оборонна та Безпекова промисловість” були запрошені викладачі та курсанти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, фахівці державних, громадських та комерційних організацій.

Симпозіум проводився у форматі коротких доповідей і презентацій за тематичними блоками. Детальне обговорення по кожному напрямку продовжувалося жвавою дискусією.

Актуальність теми міжнародної зустрічі обумовлена тим, що під час анексії Криму та на початку військових дій в Україні наші військовослужбовці мали застарілі дані місцевості, особливо східного регіону держави. Незважаючи на великий обсяг робіт та обмеженість у часі, військовим частинам топографічної служби все ж таки вдалося налагодити єдиний виробничий процес щодо створення оновлених картографічних даних для потреб Збройних Сил України.

— Військові топографи змогли оновити, підготувати до видання та надрукувати необхідними тиражами топографічні карти на території Донецької та Луганської областей, що можна співвіднести з площею такої держави, як Нідерланди. За останні два з половиною роки у війська видано понад 21 мільйон примірників карт різних видів і масштабів, — підкреслив Сергій Прищепа, заступник начальника Центрального управління воєнно-топографічного та навігації Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України.

Фахівці звернули увагу на проблемні питання створення ГІС (геоінформаційних систем) тактичного рівня Збройних Сил України. За словами доповідачів, незважаючи на позитивний світовий досвід та реальні потреби армії, рівень застосування ГІС-технологій в управлінні військами (силами) в операціях (бойових діях) залишається недостатнім.

Нагадаємо, що Військовий інституту єдиний в Україні військовий навчальний підрозділ вищого навчального закладу, який не лише готує фахівців ГІС, а й проводить активну просвітницьку діяльність з питань топогеодезичного та навігаційного забезпечення військ (сил) серед громадян України у тісній співпраці з Громадською організацією “Картографічна сотня”