ВІДБУВСЯ МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ З КРИЗОВИХ КОМУНІКАЦІЙ

У Військовому інституті пройшов Міжнародний форум з кризових комунікацій. “Комунікаційно-контентна безпека в умовах гібридно-месіанських агресій путінської Росії”.

Ініціаторами форуму стали заслужений журналіст України, професор кафедри військової журналістики Олександр Клубань, доценти кафедри Валерій Король та Григорій Любовець.

Участь у заході взяли фахівці Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, інших органів військового управління, вітчизняні та закордонні науковці й технологи з питань комунікаційно-контентної безпеки, керівники ЗМІ та журналісти, які висвітлюють діяльність сектору оборони і безпеки держави, представники культурно-мистецьких кіл та креативних індустрій з досвідом роботи в зоні АТО.

Тема форуму дуже складна та важлива для безпеки нашої країни. Під час міжнародного заходу відбулося всебічне обговорення учасниками системних проявів комунікаційно-контентних форматів гібридно-месіанських агресій, проблем практики комунікаційно-контентного спротиву агресіям, креативної індустрії як вектора можливостей профілактики та нейтралізації системних проявів гібридного тероризму, а також практичні аспекти підготовки фахівців для інфомаційно-медійних структур оборонного відомства.

Начальник Військового інституту Київського національного університету генерал-майор Віктор Балабін розповів, що на форум надійшло 45 доповідей провідних фахівців, учених, науково-педагогічних працівників, журналістів тощо.

— Для мене радісно, що вийшов потужний і цікавий продукт, який вже готовий для використання в навчальному процесі, — сказав Віктор Балабін.

Загалом було представлено 13 вищих навчальних та вищих військових навчальних закладів України.

Почесними гостями Міжнародного форуму з кризових комунікацій стали: підполковник Сеник Б.М. – начальник Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України, полковник Лисенко А.М. – речник Адміністрації Президента України з питань АТО, полковник Мотузяник О.А. – заступник начальника Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України, Золотухін Д.Ю. – радник Міністра інформаційної політики з питань інформаційної безпеки, директор Інституту постінформаційного суспільства.

Під час роботи форуму пройшла презентація навчального посібника “Сучасні інформаційні війни у мережевому он-лайн просторі” за авторством кандидата наук із соціальних комунікацій, доцента кафедри військової журналістики Курбана О.В.

Навчальний посібник розрахований для курсантів, фахівців з питань інформаційної війни, науковців, викладачів, аспірантів, студентів профільних спеціальностей цивільних ВНЗ та всіх, хто цікавиться питаннями розвитку сучасних інформаційно-комунікаційних процесів.

Загалом, Міжнародний форум з кризових комунікацій пройшов на високому рівні. Модератори та учасники заходу виробили спільне бачення щодо захисту інформаційного простору України та розвитку України майбутнього в цілому. За результатами форуму випущено збірник тез доповідей під назвою “Комунікаційно-контентна безпека в умовах гібридно-месіанських агресій путінської Росії”.

Організатори заходу планують зробити цей форум щорічним.