На базі 169-го навчального центру (смт. Десна) проходить загальновійськова підготовка першокурсників.

На базі 169-го навчального центру «Десна» проходить загальновійськова підготовка першокурсників Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. День розпочинається о 5.00 ранку. Заняття проходять на спеціально обладнаних місцях. Викладають офіцери-інструктори з навчального центру. Загальне керівництво групами здійснюють курсанти старших курсів.
На таких заняттях ми навчаємо майбутніх офіцерів основам, якими має володіти кожен військовослужбовець. Тому тут створені такі умови, які максимально підготують до умов військової служби, - зазначив начальник навчального збору первинної військово-професійної підготовки підполковник Юрій Піголь.
Після занять у полі щоденна обов’язкова процедура чистки особистої зброї. Ретельна чистка і змащування автомата.
Під час занять курсанти проявляють зацікавленість та наполегливість в освоєнні військової справи. Підсумком первинної військово-професійної підготовки стане складання Військової присяги на вірність Українському народові.