У ВІЙСЬКОВОМУ ІНСТИТУТІ ВІДБУЛИСЬ УРОЧИСТІ ЗАХОДИ З НАГОДИ ПРИЙНЯТТЯ ВІЙСЬКОВОЇ ПРИСЯГИ КУРСАНТАМИ 1 КУРСУ

Сьогодні, 29 серпня 2015 року, після проходження первинної військово-професійної підготовки 152 курсанта 1-го курсу Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка прийняли Військову присягу на вірність Українському народові.

Особливістю цьогорічних урочистостей стало те, що одного з провідних військових вузів України вступило 22 військовослужбовця – учасників бойових дій на Сході України. Молодих захисників Вітчизни щиро привітали почесні гості: ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Герой України, академік НАН України, академік АПН України, доктор філософських наук, професор, Леонід Губерський, заступник Міністра оборони України – керівник апарату Мехед Петро Миколайович, директор Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковник Валентин Федічев, декани факультетів та директора інститутів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Митрополит Білоцерківський і Богуславський, Голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, представники української громадськості та естради.

- Сьогодні Україна потребує високо підготовлених солдат і офіцерів, які в цих не простих, надзвичайно складних умовах гідно могли б захистити нашу Батьківщину. Тому у нас всіх є сподівання, що сьогодні до нас прийшло гідне поповнення солдат, майбутніх офіцерів, які свідомо обради свій шлях у майбутнє, - зазначив ректор Університету під час виступу.

Зі щирими та теплими словами побажань від імені колегії Міністерства оборони України до особового складу звернувся заступник Міністра оборони України – керівник апарату Петро Мехед.

З напутніми словами до своїх побратимів звернувся першокурсник, учасник бойових дій в зоні антитерористичної операції старший солдат Сергій Мандрикін, який виконував бойові завдання в складі оперативної бригади спеціального призначення Національної гвардії України з серпня по грудень 2014 року в секторі “М” (м. Маріуполь, Донецька обл.)

- Я бачив, як у запеклих боях за свободу і незалежність України, за єдність і недоторканність нашої землі військовослужбовці Збройних Сил України демонстрували приклад вірності Присязі, відданості своєму народові, героїчну самопожертву у виконанні військового обов’язку. Тому я пишаюсь тим, що ми долучились до численного загону курсантів одного з найкращих вищих військових навчальних закладів України! - сказав Сергій.

Далі традиційно відбулося покладання курсантами квітів до меморіальної дошки першому начальнику Військового інституту генерал-лейтенанту Жукову Сергію Анатолійовичу настала хвилююча мить виносу Бойового прапора Військового інституту та проходження урочистим маршем.

Після прийняття присяги курсантів благословив на подальше навчання Високопреосвящейніший Августин Митрополит Білоцерківський і Богуславський.

Справжньою родзинкою сьогоднішнього свята стали виступи Заслуженого артиста України, відомого українського вокаліста та лідера гурту “ВВ” Олега Скрипки, Заслуженого працівника культури України Зої Ружин та солісток ансамблю  “Ладоньки”. По завершенню відбувся захоплюючий плац-концерт зведеного оркестру Військового інституту та 101-ої окремої бригади охорони Генерального штабу Збройних Сил України, а також фотографування особового складу.