Від теорії до практики: першокурсники засвоїли знання, необхідні для виживання в бойових умовах

Із курсантами першого курсу Військового інституту на базі Навчального центру “Десна” ім. князя Ярослава Мудрого відбулися збори. Практичні заняття провели  відповідно до «Бойової системи виживання воїна».
Головна мета поетапне формування компетенції офіцера управління тактичного рівня  щодо проведення практичних занять.

Основне завдання, яке ставили перед собою керівники зборів та викладачі –  навчити курсантів діяти як у складі групи, так і поодинці, вижити на території, яка контролюється умовним противником, а також надати всі знання з надання першої медичної допомоги при невідкладних станах.

Зі слів начальника зборів підполковника Андрія Сірого:
« Сама програма комплексних практичних занять з «Бойової системи виживання воїна» містить в собі декілька навчальних дисциплін. Це продовження навчальної програми кафедри загальновійськових дисциплін. А саме її практична складова.»

Програма містить в собі такі дисципліни як :
• Тактична медицина
• Інженерна підготовка
• Підготовка з РХБ захисту
• Тактична підготовка
• Вогнева підготовка

З перших днів проходження практики курсанти відпрацьовували вправи з тактичної підготовки, а саме :

- Пересування солдата в бою різними способами
- Вибір та заняття вогневої позиції (місця для стрільби) з використанням для стрільби ям, канав, пагорбів, дерев та інших місцевих предметів.
- Тренування в самообкопуванні та маскуванні позицій, місць для стрільби.

Відпрацьовували положення для ведення вогню з автомата з різних положень, а також за підтримки навчального центру Десна та інструкторів з тактичної медицини засвоїли основні навички з домедичної допомоги в умовах бойових дій:

- Призначення, склад та правила використання аптечки медичної загальновійськової індивідуальної (АМЗІ).
- Алгоритм надання домедичної допомоги під вогнем
- Правила накладання різних видів джгутів на кінцівки
- Види самостійного та безпечного переміщення постраждалого
- Алгоритм надання домедичної допомоги в укритті.

Резнік Соломія

Хандога Владислава.