Стандартизація військової термінології

Лінгвістичне науково-дослідне управління активно супроводжує процес переходу Збройних сил України на стандарти НАТО.

Підрозділ науково-дослідного центру Військового інституту здійснює систематизацію перекладацького супроводження. Зокрема, завершено переклад Об´єднаної публікації ЗС США 4-0 щодо об´єднаної системи логістичного забезпечення (Joint Publication 4-0, Joint Logistics, 18 July, 2008).

Документ є ключовою публікацією в серії документів з логістичного забезпечення. Його положення дають доктринальну основу для розуміння загального процесу здійснення логістики. Положення використовуватимуть у своїй діяльності Командування сил логістики ЗСУ.

Зауважимо, що об´єднана система забезпечення охоплює об´єднані операції і представляє собою значний спектр діяльності і залучення ресурсів НАТО.

Опубліковані загальні принципи та ідеї дають спільну перспективу планування, проведення і управління логістичними операціями. Безумовно, це важливий крок у подальшому співробітництві з багатонаціональними партнерами НАТО та агенціями США.

Анна Ґудзь