Майбутні військові психологи розпочали здобувати практичні навички з клінічної психодіагностики

В межах курсу навчальної дисципліни «Клінічна психодіагностика» освітньо-професійної програми «Психологія військово-професійної діяльності», майбутні військові психологи розпочали здобувати практичні навички з клінічної психодіагностики, консультування, психологічного супроводу осіб з визначеними психічними розладами. Наразі, курсанти вивчають когнітивні тести на пам’ять, увагу, мислення, сприйняття. Викладач кафедри військової психології та педагогіки військового гуманітарно-лінгвістичного факультету Військового інституту, клінічний психолог Калишенко Кароліна Михайлівна, забезпечує практичну складову навчальної дисципліни, шляхом залучення пацієнтів з визначеними психічними розладами, тих, які перебувають на стадії ремісії. Мета очних зустрічей курсантів з пацієнтами, полягає у тому, щоб вони здобували практичні навички проведення клінічного інтерв’ю, в ході якого вміли визначати патопсихологічну симптоматику та ключові «мішені», які потребують додаткової діагностики. У цьому контексті, на заняттях, курсанти визначають порушення когнітивного функціонування пацієнта (процесів пам’яті, уваги, мислення, сприйняття) та навчаються обирати клінічні тести з портфоліо, які необхідно застосувати для поглиблення оцінки цих порушень.

Отримані знання та навички є вагомим внеском в подальшу професійну самореалізацію курсантів-психологів.