РЕАЛІЗАЦІЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ ЩОДО ОБМІНУ МОЛОДИМИ ВІЙСЬКОВИМИ І ОФІЦЕРАМИ

В рамках практичного військового модуля програми Еразмус+ триває перебування представників Військового інституту в Академії сухопутних військ "Ніколає Бальческу", Сібіу.

Напередодні прибуття згідно з військовим ритуалом було піднято прапори країн-учасниць міжнародних навчань країн-членів НАТО та країн партнерів. Зокрема, Румунії, Чехії, Болгарії, Португалії та України.

Відбулася зустріч з начальником академії (бригадним генералом Гітою Барсаном), заступником начальника з міжнародних відносин (полковником Василє Карутасу). Полковник Сергій Сірій з офіцерами інших країн-учасниць відвідали об’єкти Академії сухопутних військ. Після чого делегатів ознайомили з навчально-матеріальною базою, також було обговорено низку аспектів життєдіяльності академії.

В ході зустрічі було ще раз наголошено на важливості співпраці між вищими військовими навчальними закладами Європейського Союзу шляхом організації міжнародних семестрів, навчальних модулів або інших видів діяльності з міжнародною участю, завдяки яким курсанти військових закладів вищої освіти набуватимуть навички та здібності, що необхідні для їхньої кар'єри в якості офіцерів.

На наступний день, згідно раніше спланованого та затвердженого плану роботи, разом з представниками Академії та офіцерами країн-учасниць робоча група прибула до навчального центру для ознайомлення з умовами життєдіяльності в польових умовах та перевірки спроможностей курсантів в опанування базового навчального курсу загальновійськової підготовки. Умови життєдіяльності відповідають останнім сучасним зразкам країн-НАТО. І являє собою міні-містечко, житло з блоків-контейнерів, де є все необхідне в умовах навчань на полігоні.

Тренінг проводились на низці учбових місць під керівництвом офіцерів в складі навчальних рот. Зокрема одним із елементів підготовки була взаємодія в складі підрозділу, подолання цілковито палаючої смуги, фортикаційної споруди.

Безумовно, із зазначеними завданнями впоралися і курсанти ВІКНУ. Під час хвилинної перерви курсант Сергій Бей бадьоро доповів про успішність виконання навчальної вправи.