Україна – НАТО партнерство заради миру

На Європейській площі у столиці відбулися урочисті заходи з нагоди святкування 70-річчя НАТО, організовані  Центром інформації та документації НАТО в Україні.

В урочистостях взяли участь офіцери та викладачі Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Для молодих захисників держави цілком реальна перспектива служби у Збройних Силах за натівськими стандартами.  Тому і цікавість до альянсу цілком зрозуміла.

Перед учасниками дійства виступили заступник Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки, Посол Алехандро Альваргонсалес, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова, голова Представництва НАТО в Україні Олександер Вінніков, Віце-Прем’єр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф.

— Ми продовжуємо святкувати 70-річчя НАТО в креативний спосіб — квітами в Центрі столиці на Європейській площі. Це символічно. Всі ми знаємо, що агресія Російської Федерації проти України всередині нашої країни дуже змінила внутрішнє відчуття і розуміння питань безпеки. Я рада, що в Конституції змогли закріпити наші стратегічні завдання щодо членства в ЄС та Північноатлантичному Альянсі, — зазначила Віце-Прем’єр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Викладач кафедри журналістики Військового інституту Сергій Череватий, один з тих, хто розпочинав  знайомити українців  з НАТО ще 17 років тому. Автор програми «Фактор безпеки» він постійно наголошував, що саме членство в альянсі є запорукою державної безпеки і реальної модернізація та осучаснення її Збройних Сил. В ході зустрічі він познайомив молодих науковців інституту із колегами з Центру інформації та документації НАТО.

Доречі за сприяння Центру у Військовому інституті було впроваджено чимало освітніх та підтримано наукових програм. Зокрема мовної та спеціальної підготовки.

Після завершення офіційної частини відбулася символічна церемонія перетинання стрічки біля дивовижних квіткових композицій та цікавий святковий концерт.