Військовий інститут
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка

Укр.   Eng.  
Ми в соціальних мережах  
+38 (044) 521-32-89
Гаряча лінія (цілодобово)

Пишаємося нашими миротворцями

29 травня світова спільнота відзначає Міжнародний День миротворців.

Україна розглядає участь у міжнародній миротворчій діяльності як важливу складову своєї зовнішньої політики, яка необхідна для підтримання міжнародного миру і безпеки,  виконання зобов’язань як держави — члена Організації Об’єднаних Націй та Організації з безпеки і співробітництва в Європі, поглиблення співробітництва у сфері безпеки з Європейським Союзом та Організацією Північноатлантичного договору.

Починаючи з 1992 року в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки взяло участь більше 42 000 українських військовослужбовців, з яких 54 загинуло. Наразі Збройні Сили України беруть участь в 9 міжнародних операціях  з підтримання миру і безпеки у 7 країнах світу. Завдяки нашим миротворцям у багатьох країнах згасло полум‘я війни.

В  нашому інституті проходять службу і працюють немало тих, хто вніс свій вклад у вирішення поставлених завдань миротворчої діяльності  та захисту територіальної цілісності держави під час антитерористичної операції на Сході країни. Серед них полковник В. Лісовський. Його досвід миротворця в Грузії, Ефіопії, бойовий досвід АТО допомагають йому у навчанні та вихованні майбутніх офіцерів Збройних Сил України. Вміло використовує в службовій діяльності свій досвід, набутий в Іраку та під час боїв в АТО підполковник В. Антонюк. Досвід виховної роботи та морально-психологічного забезпечення, набутий під час миротворчої діяльності в Іраку, зі знанням справи впроваджує в начально-виховний процес з курсантами полковник С. Мотика.  Висвітлення в свій час ветеранами  військової служби полковниками запасу О. Клубань, В. Король подій в Югославії допомагають їм у проведенні занять з майбутніми  військовими  журналістами.  Активну участь в миротворчої діяльності  брали ветерани нашого інституту полковник І. Ольховой в Анголі, полковник у відставц Є. Пузиня в Мозамбіку, підполковник у відставці О. Місяць у Єгипті,  підполковник у запасі О. Ларіонов у Югославії та багато інших. 

В своєї роботі у військово-патріотичному вихованні курсантів та студентів ветерани інституту враховують завдання миротворчої діяльності  України , спрямовані на підтримання миру і безпеки, підвищення міжнародного авторитету України та забезпечення реалізації національних інтересів.

Голова Ради ветеранів Військового інституту

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

 учасник бойових дій полковник у відставці М. Дорохов