ДУХОВНА БРОНЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Сьогодні, у стінах Військового інституту було відкрито виставку присвячену героям, учасникам АТО – “Мир. Слава. Україна”.

Участь у її відкритті взяли не лише курсанти навчального закладу, а й військовослужбовці, які були призвані під час мобілізації та проходять зараз перепідготовку. Серед них, майор Олександр Юрченко, який у серпні-вересні 2014 року був добровольцем добровольчого батальйону спеціального призначення “Айдар”, капітан Андрій Шуталов, офіцер батальйону територіальної оборони “Волинь”, брав участь в бойових діях в Дебальцево та підполковник Ігор Коропатнік, який пона 3 місяці виконував спеціальні службові обов’язки в зоні АТО.

Офіцери поділились з курсантами та присутніми своїми враження, переживаннями, а також розповіли про деяких героїв цієї виставки з якими їм доводилось служити в самих гарячих точках Донецької та Луганської обл.

По завершенні майор Олександр Юрченко зачитав вірш свого товариша за позивним “Антип”, який було написано після важких годин ворожих обстрілів та тривалих боїв:

“Айдар” гусіні - сказав
Цвіт нації - кидаєте в вогонь?
Та це ж духовна для народу, бронь!!!
А ви є - гусінь, без броні
Все копирсаєтесь в лайні,
В лайні жадоби і грошей
Стріляєте в добро!!! О, Прометей!
Хіба для того ти знайшов Вогонь?
Щоб нищити духовну бронь?

Але ж ця бронь ще проросте.
В онуках, дітях. А проте,
Потрібно й нам тут виживать,
Щоб потім дальше воювать,
Все проти вас, гаспидів зла.
Щоби щасливою була:
Дочка і мати, і сестра,
І щоб народжувать могла.

Слава Богу, Україні і Героям!

01.09.2014