ВСЕ ДЛЯ ФРОНТУ – ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ!

Досвід проведення антитерористичної операції довів необхідність посилення підготовки фахівців інформаційної сфери, адже головним знаряддям боротьби з пропагандистською машиною Кремля є поширення правди про події на «гарячому» Донбасі серед усіх верств населення країни та світу.

За окремим дорученням Міністра оборони України генерал-полковника Степана Полторака, у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка був проведений п’ятиденний тренінг для мобілізованих журналістів, який завершився сьогодні, 20 березня.

— Ваша зброя — це об’єктиви та перо, які повинні розповідати правду про те, що роблять наші воїни, як вони відстоюють нашу незалежність. Сьогодні ваші сила, професійний досвід та загострене відчуття відповідальності як ніколи потрібні нашій Батьківщині, — наголосив заступник Міністра оборони України — керівник апарату Петро Мехед.

Нагадаємо, що Міністерство оборони України оголосило конкурс серед мобілізованих представників ЗМІ для призначення на посади прес-офіцерів підрозділів. За надісланими резюме було відібрано 40 кандидатів із числа мобілізованих журналістів (це фотокори, оператори, кореспонденти та ведучі українських телеканалів, регіональних ЗМІ). Тепер, після проходження тренінгів з організації роботи інформаційно-медійних структур Міністерства оборони України в районах проведення АТО, вони будуть призначені на посади та відправлені у складі своїх підрозділів у райони виконання бойових завдань.

Під час тренінгів майбутні прес-офіцери опанували не лише нову для них спеціальність, а й удосконалили власні професійні навички. Мобілізовані журналісти прослухали курс лекцій від провідних вітчизняних медійників, фахівців інформаційних технологій, військових кореспондентів та прес-офіцерів, а також науково-педагогічного складу інституту.

— Війна гібридна, а жертви реальні. І саме з інформаційної складової вона почалася, адже спочатку захоплювалися телевежі та кабельні оператори. А ви будете на передовій цієї інформаційної війни, — наголосила заступник Міністра інформаційної політики України Тетяна Попова.

Одним із слухачів, який пройшов ці курси, є прес-секретар Центру досліджень енергетики, а нині лейтенант Максим Мединський із 79 окремої аеромобільної бригади.

— Про набір на курси дізнався від друзів у Facebook. Так склалося, що саме в цей час я перебував вдома після ротації, тому відгукнувся на пропозицію. Інформаційну боротьбу підтримував своїми силами, по можливості писав щось у соціальних мережах, дописував у ЗМІ. Найперше, що вважаю за потрібне робити на посаді прес-офіцера, — надавати правдиву інформацію від першоджерела, — розповів він.

Попри чималий журналістський стаж редактор відділу коментарів видання «Газета по-українськи» та журналу «Країна» капітан Дмитро Гамаш, який нещодавно повернувся із зони АТО, вже думає по-військовому і розуміє, де є межа доступу до інформації, де важливіше зберегти таємницю та життя свого особового складу.

— Насамперед, на курсах я дізнався як правильно налагодити взаємодію між журналістами та посадовими особами в підрозділі, — зауважив мобілізований журналіст. — Прес-офіцер — перспективна професія, яка дійсно надасть можливість із найменших подробиць скласти цілісну картину того, що відбувається в зоні АТО.

Прес-офіцери у військових підрозділах не є новиною. Та сьогодні розглядається питання щодо застосування досвіду «вбудованої журналістики», тобто журналіста як частини бойової одиниці.

Представники відомих та авторитетних ЗМІ, наприклад, «1+1 media» та «Reuters», сподіваються, що прес-офіцер у військах стане сполучною ланкою між військом і суспільством. Наявність їх у підрозділах в зоні АТО дозволить отримувати інформацію від першоджерела, безпечно та ефективно працювати під час бойових дій. Тут важливо підтримувати постійні контакти з військами, сприяючи налагодженню відкритості армії. А головне — швидко реагувати на дезінформацію й спростовувати фейки.

Військовий інститут й надалі докладатиме всіх зусиль для прискорення перемоги над підступним ворогом.

За інформацією Управління преси та інформації Міністерства оборони України
Редакційна версія капітана Олега Домбровського