Військовий інститут
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка

Укр.   Eng.  
Ми в соціальних мережах  
+38 (044) 521-32-89
Гаряча лінія (цілодобово)

Кафедра військової журналістики

Кафедра військової журналістики з 31 серпня 2015 року готує фахівців інформаційно-медійного забезпечення військ (сил) та зв’язків з громадськістю, які базуються на досвіді медійного супроводу сектору безпеки та оборони України під час широкомасштабного вторгнення та періоду АТО/ООС.



Начальник кафедри військової журналістики
кандидат політичних наук
полковник Ніколайчук Геннадій Геннадійович

Освітня та наукова діяльність

Навчальна робота

Основними завданнями кафедри з навчальної і методичної роботи є:

  • організація та проведення навчального процесу військових журналістів;
  • розробка методичних та наочних матеріалів для військових журналістів з урахуванням бойового досвіду та сучасних трендів інформаційної діяльності;
  • проведення практичних занять, військового стажування та практики на базі інформаційно-медійних структур МОУ;
  • залучення замовників до навчального процесу;
  • набуття і вдосконалення практичних навичок під час створення власного контенту для сайту та фейсбук-сторінки інституту, а також друкованих та візуальних матеріалів;
  • організація і проведення курсів підвищення кваліфікації військових журналістів, фахівців з інформування громадськості та взаємодії із медіа, офіцерів груп цивільно-військового співробітництва ЗС України, військового капеланства, груп морально-психологічного забезпечення;
  • підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників кафедри під час участі у заходах та курсах НАТО;
  • участь курсантів у міжнародних програмах Erazmus+ та DEEP;
  • залученість ад’юнктів, які навчаються за спеціальністю 061 «Журналістика» до освітньої та науково-практичної роботи кафедри.

Наукова робота

Викладачі і курсанти кафедри регулярно беруть участь в наукових конференціях і семінарах, проходять науково-педагогічні стажування. Протягом 2023 року науково-педагогічними працівниками кафедри було опубліковано:

2 наукові статті, у тому числі в Scopus та фаховому виданні України, а також 23 тези конференцій;

видано навчальний посібник «Українська військова журналістика XIX-го – початку XX століття);

перманентна робота над додатковими довідковими методичними матеріалами на основі практичного досвіду НПП кафедри;

участь у понад 10 наукових заходах, у тому числі, 2 міжнародних, а також участь у понад 10 міжнародних конференціях з усними доповідями;

курсанти кафедри стали учасниками Всеукраїнських та міжнародних конкурсів студентських Науково-дослідних робіт, на яких ставали переможцями, а також отримують стипендії та премії державного і регіонального рівня.

Викладачі кафедри беруть постійну участь у програмах підвищення кваліфікації. Зокрема, участь у Програмі НАТО «Удосконалення військової освіти» (DEEP), семінарах Програми ЄС Еразмус+ та міжнародних стажуваннях.

Навчально-матеріальна база До складу кафедри входить навчально-тренувальний комплекс, який є тренінгово-практичною платформою для вивчення та практичної апробації контенту військовими журналістами. Практичні майстер-класи із залученням фахівців військової та цивільної журналістики є важливим елементом підготовки.


Творчі звіти курсантів

Методологія проведення наукових досліджень у сфері НБО (магістр)

Спільна доктрина ЦВС у відповідності до стандарту НАТО (магістр)