Військовий інститут
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка

Укр.   Eng.  
Ми в соціальних мережах  
+38 (044) 521-32-89
Гаряча лінія (цілодобово)

Кафедра військової журналістикиНачальник кафедри військової журналістики
кандидат філологічних наук, доцент
полковник ПОЗНЯКОВ Олексій Павлович

Кафедра військової журналістики створена 31 серпня 2015 року з метою узагальнення досвіду інформаційно-ментального протистояння в рамках АТО, створення єдиного центру з підготовки військових фахівців з питань комунікаційно-контентної безпеки та науково-прикладної координації роботи фахівців в галузі медійних та інформаційно-комунікаційних технологій.

На кафедрі здійснюється підготовка військових фахівців за спеціальністю:

  • “Журналістика”.

Також регулярно проводяться курси перепідготовки та підвищення кваліфікації для осіб офіцерського, сержантського та рядового складу за військово-обліковою спеціальністю «Журналістика». Курси спрямовані на забезпечення інформаційно-медійних структур МО України фахівцями з інформування громадськості, взаємодії з засобами масової інформації та комунікаційно-контентної бепеки.

Науковий потенціал кафедри складають: професор кафедри, заслужений журналіст України Клубань О.М., обіймав посаду директора Департаменту преси та інформації МО України; кандидат історичних наук, доцент Любовець Г.В. в минулому головний консультант головного управління соціальних комунікацій та інформації Адміністрації Президента України; кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент Курбан О.В.; співробітник інституту філософії НАНУ Малєєв К.С.. До проведення навчальних занять залучаються висококваліфіковані фахівці з досвідом роботи в органах державного та військового управління, в їх числі колишній головний консультант головного управління соціальних комунікацій та інформації Адміністрації Президента України Король В.Г., головний редактор газети МО України «Народна Армія» (1999-2004); доцент Савчук Р.П., обіймав посаду керівника сектору інформаційно-аналітичного забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Практичне виконання навчальних завдань здійснюється у навчально-тренувальному комплексі кафедри під керівництвом члена Спілки журналістів України Савенка В.М., в послужному списку якого робота на посаді головного редактора видавництва МО України «Варта».

Курсанти за спеціальністю «Журналістика» проходять навчання за навчально-методичними комплексами: за освітнім рівнем бакалавр «Військова журналістика і соціальні комунікації» з дисциплінами: «Теорія і практика військової журналістики», «Кризові комунікації у воєнній сфері», «Райтинг, рерайтинг: спеціальні технології редагування», «Рекламування військової служби та зв'язки з громадськістю», «Інформаційно-медійні технології у військовому управлінні», «Менеджмент і маркетинг військових ЗМІ»; та навчально-методичий комплекс «Комунікаційно-контентна безпека» за освітнім рівнем «магістр» з дисциплінами: «Основні засади державної інформаційної політики в галузі оборони», «Прогнозна аналітика інформаційного простору», «Засоби масової комунікації та сучасні інформаційні війни», «Геополітика та геостратегія в сучасних мілітарно-комунікаційних процесах», «Психологія творчості військового журналіста».

Науково-педагогічними працівниками кафедри підготовлено до друку та видано наступні навчальні посібники:

  • навчальний посібника “Сучасні інформаційні війни в мережевому он-лайн просторі” О.В.Курбан. – Київ: ВІКНУ, 2016. – 286 с.;
  • навчальний посібника “Сучасні комунікаційно-контентні процеси в безпековій сфері” К. : ВІКНУ, 2016. – 170 с.;
  • тези доповідей Міжнародного форуму з кризових комунікацій “Комунікаційно-контентна безпека в умовах гібридно-месіанських агресій путінської Росії” К. : ВІКНУ, 2016. – 185 с.

На кафедрі розроблені:

  1. Професійні стандарти та освітньо-професійні програми зі спеціальності Журналістика ступеня вищої освіти бакалавр і магістр, відповідно до методичних рекомендацій з використанням компетентнісного підходу;
  2. Внесені зміни в підготовку курсантів з урахуванням досвіду застосування ЗСУ в АТО;
  3. Розроблені програми та кваліфікаційні характеристики курсів підготовки військовослужбовців рядового і сержантського складу з вищою освітою та курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації осіб офіцерського складу, прийнятих на військову службу за контрактом.

Кафедрою проводилась робота з військово-професійної орієнтації молоді (за участю регіональних медіа-центрів МОУ м. Львів, м. Чернігів, м. Вінниця, м. Житомир, м. Кам’янець-Подільський, та постійні виступи НПП кафедри в якості експертів на телебаченні та радіо).

У 2016 році кафедрою військової журналістики започатковано Міжнародний форум з кризових комунікацій “Комунікаційно-контентна безпека в умовах гібридно-месіанських агресій путінської Росії”. Метою форуму є розгляд науково-практичних аспектів діяльності засобів масової інформації в районі проведення АТО на сході України, дослідження практичних засад та особливостей комунікації між органами військового управління та ЗМІ у площині цивільно-військових відносин, напрацювання пропозицій щодо новітніх підходів у реалізації завдань комунікаційно-контентної безпеки під час взаємодії органів військового управління зі ЗМІ. Щорічно участь у форумі беруть фахівці з Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, інших органів військового управління, представники Інституту журналістики, вітчизняні та закордонні науковці і технологи в галузі комунікаційно-контентної безпеки, керівники ЗМІ та журналісти, які висвітлюють діяльність сектору оборони і безпеки держави. За підсумками першого форуму видані тези доповідей.

У 2016/2017 навчальних роках та в перспективі кафедра військової журналістики ставить за мету нарощувати свій науково-педагогічний потенціал, відповідаючи вимогам часу.

Фотографії