Військовий інститут
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка

Укр.   Eng.  
Ми в соціальних мережах  
+38 (044) 521-32-89
Гаряча лінія (цілодобово)

Центр інтенсивної мовної підготовки

Начальник центру
полковник
ГОЛОЛОБОВ ВСЕВОЛОД ОЛЕГОВИЧ

Історична довідка

Центр інтенсивної мовної підготовки створено в серпні 2003 року на базі курсів іноземних мов, які були засновані в 1994 році на відділенні військової підготовки Київського університету імені Тараса Шевченка з метою прискореної допідготовки з англійської мови офіцерів ЗС України, що планувалися до призначення до складу багатонаціональних штабів і миротворчих підрозділів.

Офіційно курси були закріплені при кафедрі іноземних мов із введенням у дію Тимчасового положення про постійно діючі курси іноземних мов у Збройних Силах України (наказ Міністра оборони України від 14.08.95 № 194). Восени 2000 року курси іноземних мов в якості структурного підрозділу увійшли до складу факультету іноземних мов та військового перекладу Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

На початку 1999 року на курсах розпочато викладання німецької мови.

З вересня 1999 року на курсах вивчається французька мова.

У першій половині 2002 року здійснено підготовку групи слухачів з італійської мови.

З жовтня 2003 року при центрі інтенсивної мовної підготовки організовано підготовку з арабської мови.

У 2008 році за сприяння посольства Грецької республіки в Україні при центрі інтенсивної мовної підготовки започатковано навчання новогрецької мови.

Усього з моменту заснування курсів іноземних мов при Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка здійснено:

  • 43 випуски слухачів з англійської мови;
  • 31 випуск слухачів із німецької мови;
  • 27 випусків слухачів із французької мови;
  • 7 випусків слухачів з арабської мови;
  • 2 випуски слухачів із грецької мови;
  • 1 випуск слухачів з італійської мови.

Починаючи з 1994 року, на курсах іноземних мов пройшли підготовку понад 2000 військовослужбовців Збройних Сил та службовців інших силових структур України.

Набір слухачів на навчання в центрі інтенсивної мовної підготовки здійснюється двічі на рік на підставі наказу Міністра оборони України “Про прийом слухачів на курси іноземних мов у Збройних Силах України”.

Цикл навчання на курсах у групах із вивчення англійської, німецької та французької мов триває 4 місяці.

Навчання іноземних мов у центрі здійснюється за сучасними інтенсивними методиками, які дозволяють за короткий термін удосконалити знання слухачами іноземної мови в обсязі, достатньому для подальшого навчання за кордоном або самостійного виконання функціональних обов’язків в іншомовному середовищі.

Усі науково-педагогічні працівники центру з метою підвищення методичної майстерності періодично проходять стажування в провідних мовних закладах США, Великої Британії, Німеччини, Франції та інших країн.